KINDEL TEEKOND HEA VORMINI ehk ALUSTA ÕIGEST MÕTTEVIISIST

Inimesed kipuvad alatihti võrdlema ennast teistega ning tihtilugu tekivad meie peas ootamatult valjud mõtted, mis kõnelevad sellest, et meil ei ole piisavalt treenitud keha , jalad võiksid olla pikemad, piht peenem või hoopiski lihasmass suurem ning keha atleetlikum. Tegelikkuses on meis kõigis midagi ainulaadset ning unikaalset, mis teeb meist just selle, kes me oleme ning oluline on tuua välja oma parim ning luua iseenda parim versioon. Kõlab nagu järjekorde lause ilukirjanduslikust romaanist, aga tegelikkuses on see tõsine komistuskivi, mille otsa ikka ning jälle astutakse ning mis tihtipeale saab takistuseks nii treeningutel kui ka muudes elulistes aspektides. Siinkohal tahaksin täpsustada, et eeskujude jälgimine ning nende progressist õppimine on igati tervitatav nähtus, sest kui inimene on saavutanud edu, siis järelikult on tal teadmisi, mida rakendades on võimalik jõuda soovitud tulemuseni. Kui sa näed, et keegi on suurepärases vormis, siis astu julgesti ligi ning uuri, mis on tema edu võti ning nii võid ammutada uusi potensiaalseid teadmisi, mis annavad sulle vahendid kindlustamaks protsessi edukus. Tsiteerides siinkohal Andrus Kivirähku „ Inimene peab olema õppimisvõimeline, mitte nagu känd” . Kellegi eeskuju järgimine ei ole absoluutselt negatiivne nähtus vastupidi, küsimus on selles, kuidas me ammutatud välist vaaatlust ning informatsiooni tõlgendame. Meie vorm ei saa olla kunagi täiuslik, sest skulptoritel sealhulgas ka kehaskulptoritel on alati arenguruumi.

 

SAMMUD MIS SULLE KASUKS TULEVAD:

1) Pane kirja asjad, mis sulle enda figuuri juures meeldivad

2) Kirjuta ülesse mille kallal sooviksid enda puhul enim töötada (oma nõrgemate külgedega) – keha rasva % vähendamine/ lihasmassi tõstmine, parem rüht, toonuses käsivarred, arenenud rinnalihas jne.

3) Pane endale eesmärgid. Lühikesele ajaperioodile + sellele mida pikemas perspektiivis sooviksid saavutada( iga nädal/kuu, kolm kuud, pool aastat jne)

4) Loo enda jaoks struktureeritud plaan paberkandjal, mis aitab sul jõuda soovitud eesmärgini- Hakkan pidama toitumispäevikut, teen selgeks toitumise põhitõed, lisan igapäevaselt aktiivsust.

5) Alusta tervisele suunatud eesmärkidest. Mõtesta lahti oma tegevus.

6) Keskendumine sellele, et reening on vaid koht, kus kaloreid põletada ning tervislik toitumine on kõigest maitsetute juurviljade, keedetud kanarinna ning munavalgete manustamine määrab juba varakult kogu protsessi kulgemise. Seda võib võrrelda justkui kaarikuga, mille veermiku konstrueerimisel on insener jätnud tähelepanuta mitmed olulised detailid. Kui sa nüüd hetkeks süüvid tegeliku tervisliku heaolu mõistesse, siis see laieneb oluliselt kaugemale, kui kalorite põletamine ning dieediplaani jälgimine. Treening ning toitumine on sinu tööriist parema tervise suunas, mis hõlmab endas tasakaalustatud menüüd, mõõdukat liikumist ning ka vaimset heaolu. Treeningu ning toitumise eesmärk on olla eelkõige tervem ning omada käitumismustrit ,mille eest su keha tänab sind ning mis annab sulle ka pikemas perspektiivis hea enesetunde . Liikudes siit edasi jõuame tõdemuseni, et terve keha , mis liigub ning tarbib tasakaalustatud toitu kontrollib ka oma kehakaalu, mis tagabki meile soovitud esteetilise kehalise vormi ning normis oleva rasva %. Õige mõtteviis on see, mis annab sulle korraliku stradiplatvormi!

7) Menüü osas tasub hoolega uurida ennem, kui võtad nõuks toitumiskava jälgima hakata. Tasakaalustatud toitumine ei tähenda ainult keedetud juurviljade söömist, vaid mitmekesist toitumist, kus ei ole välja jäetud ühtegi toiduaine gruppi. Usalda aga kontrolli, eriti seda, mis puudutab toitumise osa. Ole iseenda peremees ning tee selgeks toitumise põhialused, et katsetada , mis on just sulle sobivam valkude, rasvade ning süsivesikute jaotus ning kaloraaz. Alustuseks kirjuta ülesse , mida sa sööd ning kui palju sa midagi tarbid ning sealt edasi on võimalik teostada analüüsi. Uuri oma kaalu nädala lõikes ning sealt saadud aritmeetilise keskmise järgi saad paremini aimu, kas kulutuste ning tarbitava toidu kogus on sinu soovitud eesmärkidega kooskõlas. Nii saad kindlustada vajalikud sammud soovitud eesmärgi suunas.

8) Tunnusta ennast ka väikeste edasiminekute eest ning naudi kogu protsessi ja ole tänulik selle eest, mis sa juba saavutanud oled. Keskendumine sellele, et oeh ma võtsin ainult 1 kg alla , aga oleks tahtnud võtta 5 kg ei aita. Tuleb endale selgeks teha, et eesmärkide saavutamine ei käi üle öö ning selleks, et midagi saavutada tuleb see välja teenida ning tihti hõlmab see endas pingutusi ning tööd. Siinkohal võiks tuua võrdluseks, et hobune, kes on terve elu söönud „põhku“ ei muutu ühe kordsest kaera söömisest tugevaks ning sihvakaks, vaid ainult siis, kui kaera manustamine toimub konstanselt ning pikema ajaperioodi vältel.

 

Kõige olulisem küsimus on see, kuidas sa oma treeninguid ning toitumist enda jaoks mõtestad. Naudi treenimist, naudi tervisliku tasakaalustatud toitumist ning tunne uhkust oma saavutuste üle. Tähtis on see, et toimuks järjepidev progress. Olgu see parem aeglane, kuid analüütiline ning mis kõige olulisem nauditav ning miski, mida sa oleksid valmis järgmia kogu ülejäänud elu. Keha voolimine ning tervise eest hoolitsemine on elukestev protsess.

 

Järjepidevus, teotahe ning õige mõtlemine viivad sind sihile!

 

 

 

 

 

 

 

Kirjuta kommentaar