Rasvapõletajad- abimees või platseebo

Rasvapõletus ja rasvapõletajad on väga populaarsed teemad ning otsingumootorisse sisestades leiame nende kahe märksõna põhjal suurel hulgal informatsiooni milles orienteerumine võib osutuda keeruliseks

 

The weight loss workout that group fitness instructors need on their timetable

Minu treeneri praktika on näidanud, et kaalulangetajad ning just eriti naised uurivad tihtipeale võimalikest lisanditest, mis aitaksid neil kiiremini tulemusi saavutada. Kaalulangetus toimub lihtsalt mehhanismil ehk meil peab tekkima kaloridefitsiit. Lihtsamini sõnastades peame me rohkem kulutama, kui sisse sööme. Esimese asjana tasuks kriitilise pilguga üle vaadata oma päevane kaloraaž ning menüü. Pea meeles, et rasvapõletajad võivad olla sinu abilised teekonnal ent rasvapõletaja ei langeta sinu eest kaalu ning ei kompenseeri füüsilist inaktiivsust. Võib-olla järgmisel korral kui seisad rasvapõletajakarp käes, tead, et esmalt tuleks üle vaadata oma toitumine ning leiad, et sul jääb puudu tavalistest vitamiinidest ja mineraalidest, mille puudujääk võib omakorda aeglustab sinu ainevahetuslike protsesse.

Valik rasvapõletajaid: https://fit360.ee/tootekategooria/tootegrupid/rasvapoletajad/

REEGEL ! Rasvapõletajad toimivad ainult koos eesmärgipõhise toitumise ja treenimisega. Rasvapõletaja ei pane keharasva sulama, vaid energiapuudujääk kalorid sisse vs kalorid välja

10 Weight Loss Tips That Work If Diets Don't Help Anymore Weight Loss Misconceptions | Northwestern Medicine

NB ! Ära unusta, et ka vitamiinidel on oluline roll rasvapõletuses

Keha normaalseks toimimiseks on vajalik, et organism saaks kätte kõik vitamiinid ja mineraalained ning nende puudusel aeglustab keha protsesse. Kvaliteetse kütuse pidev juurdevool puudub ning seetõttu tunne organism vajadust säilitada olemasolevaid tagavarasid, et vältida olukorda, kus võiks tekkida varude ammendumine. Selleks on oluline hinnata oma igapäevast menüüd, et teha kindlaks kas varustad oma keha kõige vajalikuga, et toetada oma ainevahetuslike protsesse.

Toon välja peamised vitamiinid, mineraalid ja rasvapõletajad ning nende soovituslikud kogused, mis aitavad koos tasakaalustatud ja eesmärgipõhise toitumisega tulemusi saavutada.

Vitamin C HistoryC-vitamiin https://fit360.ee/tootekategooria/tootegrupid/vitamiinid-mineraalid-ja-muu/c-vitamiin/

Toiduga kaetav minimaalne päevane ratsioon peaks jääma vahemiku 55-75mg.

Allikad: puu- ja köögiviljad, marjadning nendest pressitud mahlad- astelpaju, kibuvits, mustsõstrad, tikrid, maasikad, kiivi, tsirtuselised, paprika, kaalikas, brokkoli, tomat, kapsas, kartul

Karnitiin https://fit360.ee/tootekategooria/tootegrupid/rasvapoletajad/l-karnitiin/

L-Carnitine 1500 Extreme - tugev L-karnitiin | Fitshop Fitshop.eeKarnitiini üheks funktsiooniks on rasvade transport rakkude mitokondritesse, kus need energia saamiseks ära kasutatakse aidates seeläbi suurendada treeningaegset rasvapõletust ja vähendades lisaks ka väsimustunnet.

Allikad: Liha ja piimatooted.

Kaltsium https://fit360.ee/tootekategooria/tootegrupid/vitamiinid-mineraalid-ja-muu/kaltsium/

Kaltsiumi tuntakse peamiselt kasutegurina luu mineraaltihedusele, ent sellel on ka mõju meie kehas olevale rasvakoele vähendades rasva imendumist seedeelundites.Calcium-Rich Foods: What Are Good Non-Dairy Sources Of Calcium?

Päevane soovituslik kogus on 800-900 mg

Allikad: piim ja teised piimatooted, kala, tumerohelised taimeosad.How Much Do You Know About Zinc?

Tsink on otseses seoses kilpnäärme tööga, mille nappus viib ainevahetuse aeglustumisele ning seeläbi võib olla kaalulangetus raskendatud.

Päevane keskmine soovitav kogus on 7-9mg.

Allikad: mereannid, liha, täisteratooted, munad, kaunviljad, maks, seemned, idud

Seleenil on samuti mõju kilpnäärme hormoonide tootmisele nagu tsingil.Sources of Selenium

Seleeni päevane kogus naistele on keskmiselt 40 mg.

Allikad: valgurikkad loomsed toiduained (liha, munad), kala, seened ja täisteratootedEGCG warning: EFSA safety assessment suggests green tea supplements should come with warning

Rohelise tee ekstrakt on enamike rasvapõletajate koostises. EGCG soodustab rasvapõletust, eriti kui seda võtta koos rohelise tee looduslikult esineva kofeiiniga. EGCG pakub palju tervisega seotud eeliseid, sealhulgas vähendatud põletikku, kehakaalu langust ning paremat südame ja aju tervist.

Kofeiin seob end rasvarakkudega, soodustades seeläbi rasva eemaldumist rakkudest ning takistades nende ladestumist. Ühtlasi aitab see treeningaegset rasvapõletust suurendada. Kofeiin ei pruugi sobida kõigile, sest tugeva ergutina võib see hakata õhtust uinumist segama või tekitada treeningu ajal ebameeldivat enesetunnet.

Koffein

Allpool on välja toodud toidulisandite soovituslikud päevased kogused, et kasutada neid rasvapõletuse tõhustamiseks ent seda lühiajaliseks perioodiks.

Toidulisand – Kogus ning millal tarbida

C-vitamiin – 500 mg koos hommikusöögiga

Karnitiin -1000 mg hommikul, enne treeningut ja õhtul

Seleen – 200 mg hommikusöögiga

Kaltsium – 1000 mg hommikusöögiga

Tsink – 30 mg enne uinumist

Rohelise tee ekstrakt – 500 mg enne hommikusööki, enne trenni ja enne õhtusööki

Kofeiin – 100 mg koos hommikusöögiga ja 1-2 tundi enne trenni

Pea meeles, et sa oled see mida sa sööd ning see, mis sul kehas imendub. Toitumine ning tavatoidust kättesaadavad vitamiinid ja mineraalid peaksid olema prioriteet toetades, seda vajadusel lisanditega. Kaalu kaotamine on otses seoses sellega, kas kulutad päevas rohkem, kui tarbid. Ükski rasvapõletaja, ei aita sul ilma kaloridefitsiidita alla võtta.

Funny Quotes About Losing Weight. QuotesGramWeek In Review: The Buffalo Edition - Clean Eats, Fast Feets | Diet jokes, Diet humor, Funny diet jokes

Teie Personaaltreener

Liina Laur

Kirjuta kommentaar